|
Home
::
Technology
::
Audio & Video Players
::
Audio & Video Equipments
::
Musical Instrument Add-ons & Accessories
::
IOGEAR Audio/Video Switchbox - 7680 x 4320 - 8K - 4 x 1 - Projector - 1 x HDMI Out
|
| Connectivity Technology: | Cable |
| Number of Input Devices Supported: | 4 |
| Device Supported: | Projector |
| Number of Displays Supported: | 1 |
| Graphics Modes: | 8K |
| Maximum Video Resolution: | 7680 x 4320 |
| HDMI In: | Yes |
| HDMI Out: | Yes |
| Number of HDMI Inputs: | 4 |
| Number of HDMI Outputs: | 1 |
| Height: | 6.30" (160.02 mm) |
| Width: | 5.10" (129.54 mm) |
| Depth: | 1" (25.40 mm) |
| Weight (Approximate): | 10.40 oz (294.84 g) |
Connect up to four 8K sources to one HDMI enabled HDTV or projector. Black.