|
Home
::
Technology
::
Audio & Video Players
::
Audio & Video Equipments
::
Musical Instrument Add-ons & Accessories
::
IOGEAR True 4K 8-Port HDMI Switch - 3840 × 2160 - 4K - 8 x 1 - Display - 1 x HDMI Out
|
| Connectivity Technology: | Cable |
| Number of Input Devices Supported: | 8 |
| Device Supported: | Display |
| Number of Displays Supported: | 1 |
| Box Type: | Switch Box |
| Graphics Modes: | 4K |
| Maximum Video Resolution: | 3840 × 2160 |
| HDMI In: | Yes |
| HDMI Out: | Yes |
| Number of HDMI Inputs: | 8 |
| Number of HDMI Outputs: | 1 |
| Height: | 9.25" (234.95 mm) |
| Width: | 4.50" (114.30 mm) |
| Depth: | 21.25" (539.75 mm) |
Connect and switch between 8 HDMI sources on 1 HDMI display. Black.