|
Home
::
Technology
::
Audio & Video Players
::
Audio & Video Equipments
::
Musical Instrument Add-ons & Accessories
::
IOGEAR Audio/Video Switchbox - 3840 x 2160 - 4K - 3 x 1 - Projector, Display - 1 x HDMI Out
|
| Connectivity Technology: | Cable |
| Number of Input Devices Supported: | 3 |
| Device Supported: |
|
| Number of Displays Supported: | 1 |
| Graphics Modes: | 4K |
| Maximum Video Resolution: | 3840 x 2160 |
| HDMI In: | Yes |
| HDMI Out: | Yes |
| Number of HDMI Inputs: | 3 |
| Number of HDMI Outputs: | 1 |
| Height: | 7.87" (199.90 mm) |
| Width: | 5" (127 mm) |
| Depth: | 1.37" (34.80 mm) |
| Weight (Approximate): | 9.60 oz (272.16 g) |
Connect and switch between 3 HDMI inputs to 1 HDMI enabled display or projector. Black.