|
Home
::
Technology
::
Audio & Video Players
::
Audio & Video Equipments
::
Musical Instrument Add-ons & Accessories
::
IOGEAR True 4K 4-Port HDMI Switch - 3840 x 2160 - 4K - 4 x 1 - Display - 1 x HDMI Out
|
| Connectivity Technology: | Cable |
| Number of Input Devices Supported: | 4 |
| Device Supported: | Display |
| Number of Displays Supported: | 1 |
| Box Type: | Switch Box |
| Graphics Modes: | 4K |
| Maximum Video Resolution: | 3840 x 2160 |
| HDMI In: | Yes |
| HDMI Out: | Yes |
| Number of HDMI Inputs: | 4 |
| Number of HDMI Outputs: | 1 |
| Height: | 9.40" (238.76 mm) |
| Width: | 2.32" (58.93 mm) |
| Depth: | 6.30" (160.02 mm) |
| Weight (Approximate): | 1.83 lb (830.07 g) |
Connect and switch between 4 HDMI® sources to 1 HDMI display. Black.